OSTEODYNAMIKA

Osteodynamika je terapeutická metoda, která pracuje s opěrným a pohybovým systémem těla. Jedná se o komplexní péči o celé tělo, která vrací do normálu následky chybných pohybových stereotypů, mechanických úrazů a nevhodného životního stylu.

Osteodynamika je ucelený a propracovaný systém postupně vyvinutý ze tří technik Dornovy metody, Kraniosakrální osteopatie a Osteopatie. Cíleně se zaměřuje na biomechaniku kloubních spojení a ošetření mechanických posunů v kosterním aparátu. Dále na vazy a ostatní pojivové tkáně, zejména facie.

Průběh terapie: před začátkem terapie klient vyplní dotazník ohledně svých potíží. Ošetřováno je celé tělo, klient je po dobu terapie ve spodním prádle. Terapeut působí pomocí rukou na ošetřované části těla podle daného schématu (metodiky) a nenásilně manipuluje s opěrným aparátem za pomalého pohybu, který vykonává ošetřovaný. Nejedná se o klasickou masáž, klient při terapii mění polohy ( stojí, sedí, leží )  a spolupracuje s terapeutem. Také se oproti klasické masáži  nepoužívá olej, ale obvykle se na uvolnění zad používají baňky. Po terapii je nutné dodržet třídenní klidový režim!!!

Doba trvání terapie: 1 – 1,5hod. Cena 700Kč.